ביטוח אופניים חשמליים

החשיבות של ביטוח אופניים חשמליים

ביטוח אופניים חשמליים הופך בימינו למוצר בסיסי בשגרת חיינו ונועד להעניק רשת ביטחון כלכלית במקרה תאונה. הצורך להתמקד בתקופת החלמה ועל מנת לרכך את הנזק הפיננסי, הביאו להשקת ביטוח ייעודי ומותאם המזכה בפיצוי במקרה של פציעה כתוצאה מרכיבה על אופניים חשמליים.

הסיכון בתאונה עבור רוכב אופניים חשמליים נובעת מעצם תנוחת המוצא של ישיבת הרוכב, המקשה עליו להגיב באופן מיטבי לנפילה בצד הדרך. במקרה של תאונה, הרוכב אינו בעמדה מידית להפעלת אינסטינקט פיזי להגנה על גופו ולכן נפגעת מידת הדריכות לפעול למעידה נכונה. לכן קיים סיכון משמעותי לפציעה שמקשה על שליטת הרוכב בכלי, כמו גם במניעת הנפילה. הפגיעה בעת נסיעה על אופניים חשמליים עוצמתית ומטבע הדברים בעלת השלכות כספיות משמעותיות, המדגישים את החשיבות שבכיסוי וערבות לפיצוי כספי במקרה של פציעה הנגרמת מתאונת אופניים חשמליים.

נקיטת זהירות הכרחית לשמירה על רוכבי אופניים חשמליים. עם זאת, גם בהינתן ציות מלא לכללים, בטיחות הרוכב איננה מובטחת באופן מלא מאחר וקיימת תלות תמידית בין הסיכוי לתאונה לבין משתנים תלויי מצב, כמו תנאי דרך שאינם מספקים, מדרכות רעועות ומחסור בשבילי אופניים או שול כביש צר. בדומה, מזג אוויר קיצוני עשוי להגביר גם הוא את הסיכון הקיים, להקשות על ראות השביל או להחליק את אספלט הכביש מה שחושף את רוכב האופניים החשמליים לסכנות רבות.

תוך התמודדות עם מצב רפואי מורכב, נדרשים רוכבים לאחר תאונות אופניים חשמליים להתמודד עם כורח תשלום הוצאות אשפוז, עלויות טיפול או רכישת ציוד שיקומי לצד אבדן ימי עבודה – וזו המעטפת לשמה נועד ביטוח אופניים חשמליים.

ביטוח אופניים חשמליים: סוף מעשה במחשבת תחילה

הבחירה לרכוש אופניים חשמליים נוגעת לשאיפה לחסכון בתעריף הנסיעה, ביחס לאלטרנטיבת אחזקת כלי רכב ממונע פרטי. ידוע שרכישת אופניים חשמליים  מסתכמת בהוצאה פחותה מרכב, אך הנזק הכלכלי הפוטנציאלי בעת תאונה עשוי להיות חמור, כך שההוצאות יעלו על החיסכון. אוכלוסיית רוכבי האופניים החשמליים בישראל ברובה מורכבת מצעירים מבוגרים שנמצאים במעגל שוק העבודה, כך שהפסד כלכלי כתוצאה מתאונת אופניים חשמליים עשוי להחריף את אי הנעימות הטבעית שבתאונה ולהכביד על תקופת ההחלמה.

רכישת אופניים חשמליים חדשים עשויה להגיע לסכומים של עד אלפי שקלים, כשממוצע המחירים נע בין 2,500 שקלים ועד 10,000 שקלים. רוכב רוכש  אופניים חשמליים שישמשו כלי תחבורה עיקרי עבורו, לא יסתפק בדגם מינימאלי ולרוב יתחשב גם בהיבטים כמו בלאי החלקים, מתן אחריות, איכות הסוללה ועוד. שיקולים אלו הופכים לזניחים מבחינה כספית בעת של פציעה, ולכן הרוכב מוכרח לקחת בחשבון אפשרות ממשית לביצוע תאונת אופניים חשמלית ולקחת בחשבון במסגרת ההוצאות הצפויות גם כיסוי ביטוחי לאופניים חשמליים.

ביטוח אופניים חשמליים חשיבות: סיכון הרכיבה בפוטנציאל גבוה לתאונה

הפוטנציאל לתאונה גבוה בנסיעה על כלי דו-גלגלי ביחס לכלי נסיעה שאינו ממונע. פציעות הנגרמות כתוצאה מתאונות דרכים המערבות אופניים חשמליים נחשבות לחמורות, כשגם פגיעה משנית גוררת תקופת שיקום ממושכת.נסיעה באופניים חשמליים לצד רכבים, יוצרת חוסר איזון אם במהירות או שוני בעוצמת כלי התחבורה. כביש עירוני הוא זירה בה רמת הסיכון גוברת עוד יותר, כאשר כלי רכב נוסעים במהירות גבוהה מרוכבי האופניים החשמליים כך ומצמצם את מרחב מהירות התגובה.

לעומת האופניים המסורתיים, אופניים חשמליים מאיצים לכדי מהירויות נסיעה גבוהות מבלי שנדרש מאמץ מוטורי הכרוך בפידול הרגלי. 

לעתים מותקן באופן בלתי חוקי מנגנון המאפשר לעלות על 25 קמ"ש בנסיעת אופניים חשמליים, מה שמגביר את רמת הסיכון אף יותר. רוכבי האופניים החשמליים יכולים להיערך באופן אופטימאלי למקרה של תאונה. רכישת ביטוח אופניים חשמליים מאפשרת למזער את הנזק הכספי הנגרם כתוצאה מתאונת אופניים חשמליים.

מרבית הסיבות לתאונות המדווחות מקורן במנעד גורמים רחב, החל מגורמים חיצוניים כדוגמת כבישים רעועים, מהמורות ובורות במדרכה עירונית. הגורם האנושי ונהגי רכב מגבירים את הסיכון לפגיעה משמעותית, החל מאי נקיטת משנה זהירות מצד נהגים, עד לחוסר היכרות עם כללים ותקנות המאפשרים רכיבה בשול הדרך בכבישים עירוניים. בנוסף, משקלן הרב של האופניים החשמליים עשוי להפוך לפגיעה משנית, לפגיעה חמורה הגוררת הוצאות רפואיות.

בעלי בתים, שוכרים וביטוחים רכב מציעים כיסוי מוגבל מאוד לביטוח אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הינם אמצעי תחבורה שהופך נפוץ יותר, ולצידו גם הסכנות האפשריות שברכיבת כביש וצד הדרך. לצד העלייה בנסיעה באופניים חשמליים, מזנק מספר הפציעות הגופניות והנזקים ארוכי הטווח הנגרמים כתוצאה מתאונות, חמורות לא פחות מאשר בכלי רכב ממנועים.

אופניים הינם אמצעי תחבורה דו-גלגלי אשר השימוש בו מצוי במגמה הולכת וגוברת בעולם כולו. למרות זאת, אין מענה שלם לצורך בשעה קשה של תאונה וגם לא פיצוי הולם במקרה של גניבה או נזק לאופניים החשמליים כרכוש.

לקריאה בהרחבה על ביטוח גניבה לאופניים חשמליים >>

בעוד התופעה הולכת ומתרחבת, הפער בין המענה לבין צורך הבהול והקריטי בשוק מחריף ונפער יותר ויותר. הצורך להיערך לסכנה ממשית באמצעות רכישת ביטוח עולה כאשר פציעה מתאונה גורמת לאבדן ימי עבודה או אשפוז.

ביטוח אופניים חשמליים זמין ובמחיר סביר

לכל רוכב יש שיקולים אישיים ואינדיבידואליים לרכישת ביטוח לאופניים חשמליים, כאשר השאיפה היא להגיע לחסכון בהוצאות הביטוח ולקבל מענה הולם במקרה של תאונה או פציעה. מבחינת מידת הזמינות, רכישת ביטוח אופניים מתאפשרת באופן נגיש עבור כל רוכב באמצעות "קישור הצטרפות אונליין בהתאמה אישית". ההצעה לגובה הפיצוי מותאמת לכל רוכב על פי צרכיו, כשאנו מאפשרים רכישת כיסוי החל מעלות של 22 שקלים בלבד.

למאמר המפרט את המחירון>> ביטוח אופניים חשמליים מחיר

גובה הכיסוי נקבע בהתאם, כאשר היתרון בקבלת הפיצוי הכספי במקרה פציעה, גובר על התועלת הכספית בהחלטה שלא לרכוש את הביטוח. 

טיפים מובילים לביטוח אופניים חשמליים זולים יותר

כאשר רוכשים ביטוח אופניים חשמליים, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות, כמו גובה השתתפות עצמית במקרה התאונה וכיסוי אישי מעבר לכיסוי צד ג'. ביטוחי האופניים החשמליים משווקים רק בקרב מעט מחברות הביטוח בשוק, המעניקות בעיקר כיסוי צד ג'. 

ביטוחים אלו אינם לוקחים בחשבון מתן מענה לצורך אמיתי בסיוע מידי לרוכב מבחינה כלכלית בעת פציעה. במקום להוות רשת ביטחון פיננסית, גובה עלות רכישת הביטוח מתקרבת לגובה ההשתתפות העצמית שנדרש הרוכב לשלם במקרה תאונה.האילוצים והצרכים שעולים בתקופת שיקום או אשפוז מחייבים לשים דגש על הפן הכלכלי שיפצה על אבדן ימי עבודה או הוצאות רפואיות.  בפועל, במסגרת הביטוחים המוצעים בשוק, הרוכב שביטח עצמו נותר מחוסר מפיצוי אישי על פגיעות גופו. לביטוח צד ג' יתרונות משל עצמו, אך אין ויכוח על כך שביטוח על גופנו שלנו חשוב לא פחות.

איזה ביטוח אופניים חשמליים אנו מספקים?

כיום אנו מציעים רכישה של ביטוח אופניים חשמליים המעניק פיצוי במקרה של פציעה, החל משברים, נכות מתאונה, פיצוי על ימי אשפוז מהיום השלישי ועוד. מעבר לכך, המענה מטעמנו זמין לכל רוכב לרבות שליחים הרוכבים על אופניים חשמליים במסגרת עבודתם.

הצטרפו עכשיו!

ותוכלו להנות מביטוח הגנה אישית
החל מ-22 ₪ לחודש!

*כדאי להצטייד בתעודת זהות להמשך הצטרפות לביטוח

בלחיצה על הכפתור הנך מאשר את התקנון ותנאי השימוש

כמה אני רוצה לשלם בחודש?

{ המחיר הממוצע שבחרו ריידרים אחרים - ₪ }

*המחירים הינם משוערים ומותאמים לגילאי 23-34

כמה אני מקבל?

פיצוי בגין שבר ביד או ברגל

פיצוי בגין מוות או נכות

פיצוי בגין אישפוז יומי