ביטוח שליחים

שליחים בימינו אינם סתם עבודה זמנית, אלא ממש מקצוע.

יצא לכם לעשות משלוח של עסקית בצהריים? למסור עוד סושי או קרטון פיצה בערב קר וגשום, או ביום שרבי ולח? אולי אתם בעצם האנשים עם התיק הכחול או הכתום על הגב, שזו העבודה שלהם. אז רק תדעו, שאנחנו בחברת Urban Ride מבטחים את נסיעותיהם של השליחים בחברת Wolt, "תן ביס" ושל שאר מסעדות, עסקים קטנים ושליחים עצמאיים. כן, יש מספיק מאיתנו לכוווווולם.

 

מקצוע השליחים הופך נפוץ יותר בחיים האורבניים, כי זו באמת עבודה נוחה ורווחית, אך גם מאוד מסוכנת.  נסיעה במסלולים חדשים שאינם מוכרים לרוכב ובזמני עומס תנועה בכבישים מעלים את רמת הסבירות לתאונה חמורה, ולא רק. גם פציעה שנחשבת לקלה באופן יחסי, אחת כזו עשויה להשבית את יכולתו של השליח לקום למחרת הבוקר ולהמשיך לבצע את עבודתו כדי להתפרנס.

 

בעוד מרבית הרוכבים על כלי תחבורה דו-גלגליים חשמליים מבצעים נסיעות ארעיות ביומיום, השליחים לעומתם מבלים שעות ארוכות ברכיבה אינטנסיבית וממושכת. על חוק המספרים הגדולים, שמעתם? אז בגדול, תתקבל היתכנות גבוהה יותר לתאונה אם תבלו יותר זמן על הכביש, תיסעו יותר קילומטרז' ותסתכלו יותר על השעון בלחץ זמן לאספקת המשלוח. הרי לכם נוסחה מנצחת לפוטנציאל תאונה המערבת שליחים וסכנת פציעה במסגרת תאונת אופניים וקורקינט חשמליים.

למה בכלל צריך ביטוח שליחויות? 

שליחים מבינים את האינטרס הכלכלי שקיים בביטוח כלי תחבורה דו-גלגלי חשמלי. אם חשבתם לתבוע את ביטוח לאומי, או לבדוק מה בדיוק מגיע לכם ממקום העבודה, זה מצוין. במקרה תאונה, אין מניעה לקבל פיצוי ממספר גופים שונים במקביל, בעוד יש חשיבות אדירה למי מעניק את הפיצוי קודם. תביעת ביטוח לאומי או מקום עבודה, אם בכלל, הן תביעות שאינן מידיות באופן כללי ובדרך כלל מצריכות ייעוץ משפטי או ליווי מקצועי. בביטוח שליחים לאופניים או קורקינט חשמלי, סכום הפיצוי יתקבל בתוך 14 יום.

 

רוכב על כלי דו-גלגלי חשמלי בין כה וכה מצוי באי נעימות כלכלית גדולה, גם מבלי שמקור פרנסתו תלוי ברכיבה. לצורך העניין, עובד הייטק יכול לתמרן ואפילו לקבל ימי מחלה על אבדן הכנסתו. לעומת זאת, עבור שליח תאונה או פציעה, ולו הקלה ביותר, משמעותה השבתה של הכנסה כספית טוטאלית.

 

מעבר לביטוח למקרה של פציעה כתוצאה מתאונה, עבור רוכבי קורקינט ואופניים חשמליים עבור שליחים, קיימת האפשרות לתוסף ביטוחי להגנה במצב של נכות תעסוקתית. שבר בכף היד יגרום לאבדן הכנסה של כשלושה חודשים, כאשר גם פציעה קלה עשויה להוביל לתקופה ממושכת בו שליח מנוע מרכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי. במשמרת של 3-5 שעות שליח יכול להרוויח בין 250 ₪ ועד 400 ₪, כשעלות הביטוח ביחס לשכר עומדת על אחוזים בודדים והחל מ-5 ₪ בלבד ליום עבודה.

 

שילוב של ביטוח המכסה מפני פציעה, שברים ועוד, עבור שליחים יחד עם ביטוח נכות תעסוקתית מהווה גלגל הצלה פיננסי עבור השליח, בפיצוי כולל עד לסכום של 31,000 שקלים. ביטוח נכות תעסוקתית לשליחים מקנה זכאות לתשלום בגובה של עד 133 ₪ ליום, החל מהיום ה-15 לפציעה ועד 75 ימי פיצוי, ועד סך כולל של עד 10,000 ₪ פיצוי. בנוסף לתשלום הפיצוי בגין נכות תעסוקתית, יתקבל תשלום פיצוי עד לגובה של 21,000 ₪. המשמעות היא פשוטה, מקבלים גם וגם. עבור שליחים בחברת "Wolt" קיימת אפשרות לביטוח בעלות של 5 ₪ ליום המקנה לשליח פיצוי במקרה תאונה עד לגובה של 17,500 ₪ במקרה של פציעה מתאונה ופיצוי תעסוקתית.

 

לצד הפסד של משכורת אחת או שתיים לפחות, בדרך כלל על הרוכב להתמודד עם הוצאות רפואיות ולעתים אף עם עלויות שיקום. בחישוב מהיר, שקלול המחיר הזול של הביטוח לצד איום אבדן הכנסה במקרה תאונה, הופכים את ההוצאה למשתלמת ביחס לפיצוי הגבוה שמובטח. מעבר למחיר ביטוח שליחים, מדובר בכיסוי בסיסי וחיוני עבור כל שליח הרוכב על קורקינט או אופניים חשמליים.

הצטרפו עכשיו!

ותוכלו להנות מביטוח הגנה אישית
החל מ-43 ₪ לחודש!

*כדאי להצטייד בתעודת זהות להמשך הצטרפות לביטוח

בלחיצה על הכפתור הנך מאשר את התקנון ותנאי השימוש

גילאי 21-30
גילאי 31-40

כמה אני רוצה לשלם בחודש?

{ המחיר הממוצע שבחרו ריידרים אחרים - 73 ₪ }

*המחירים הינם משוערים ומותאמים לגילאי 21-30

כמה אני מקבל?

פיצוי בגין שבר ביד או ברגל

פיצוי בגין מוות או נכות

פיצוי בגין אישפוז יומי